Siteye İçi Başlıklar
Ana sayfa / medyum ara / istanbulda en iyi büyü yapan hocalar

istanbulda en iyi büyü yapan hocalar

İstanbulda en iyi büyü yapan hocalar

İstanbulda en iyi büyü yapan hocalar, temel olarak iki tip büyü yapıyor. Ak büyü ve kara büyü… Ak büyü; iyilik, sağlık, güzellik, başarı, bereket getirirken kara büyüler ise kötülük, hastalık, sakatlık, kaza ve musibet getirmektedir. İstanbulda büyü yapan hocalar, ak büyüleri yani kendinin ve bir başkasının iyiliği için yapılan büyüleri daha çok tavsiye eder. Öte yandan bir başkasının kasıtlı olarak kötülüğünü istemek etik ve ahlaki değildir. Bu makalede arkaik dönemden İslamiyet dönemine kadar İstanbul’da büyü ve büyüsel işlemlerin tarihi özetlenmiştir.

istanbulda en iyi büyü bozan hocalar

Eski Anadolu büyü işlemleri Mısır ve Mezopotamya geleneklerinden biraz farklıydı. İstanbul’da büyü pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktaydı. Kansızlık, cinsel istikrarsızlık, sarılık, salgın hastalıklar, felç, inmeler ve tüm tedavi yöntemleri eski İstanbul’da yapılan en büyüsel işlemlerdi. İstanbulda en iyi büyü yapan hocalar, Orta Anadolu Hitit büyülerinden de etkilenmişlerdi. Hem Hititlerde hem de aynı dönem İstanbul’da yaşayan halklarda büyü uzmanlıklara ayrılmış durumdaydı. Kişiler hangi konuda şikayete sahipse o konudaki büyü uzmanına başvururdu.

istanbulda büyü yapan güvenilir medyum hocalar

Büyü ve büyüsel işlemler gerçekleştiren kişiler hakkında en büyük bilgi kaynaklarından biri İncil’dir. İncil’in yazıldığı dönemde büyücüler beş sınıfa ayrılıyordu. Kristal küreye bakarak yorumlar yapanlar, ciğer gibi nesneleri kullanan müneccimler vardı. İstanbul kahinleri, Moab ihtiyarları ve 1. Samuel büyücüleri eski İstanbulda en ünlü büyücülerdi. İstanbulda en iyi büyü yapan hocalar eski dönemlerde cübbe ve bol dökümlü elbiseler içinde büyü kitabını kullanırdı. Bu kitapta Süleyman’ın anahtarı ve büyü formülleri yer almaktaydı.

istanbulda büyü yapan gerçek medyum hocalar

Arap uygarlığı geliştikçe Arap – İslam büyücülüğü de gelişmiştir. İlk halifelik döneminde Mısır ve Suriye eski Yunan ve Roma’daki büyü, felsefe ve şifacılık eserleri Arapça’ ya çevrilmiştir. Müslüman Araplar büyü ilmini Suriyelilerden, İranlılardan ve Geldanilerden öğrenmiştir. İstanbul’da İslamiyet döneminde ise Osmanlı kültürü Arap ve İran geleneklerinden etkilendiği gibi eski Türk şaman ve kam kültürünü de kaybetmemişlerdi. İstanbulda en iyi büyü yapan hocalar Doğu ve Batının büyü ve şifacılık tekniklerinden esinlenmiş ve tüm bu bilgi birikimini sentez haline getirmişlerdir.

Dikkatinizi Çekebilir

Mezara muska gömmek ne anlama gelir

Mezara muska gömmek ne anlama gelir Mezara muska gömmek ne anlama gelir öncelikle muska işlemleri …

Bir Yorum

  1. istanbulda büyü yapan uzman hocalar

    1.5 senedir eşimi eski sevgilimle aldatıyordum yattık kalktık içtik her şeyi yaptık beraber olduğum sevgilim eşinden ayrıl evleneceğiz diye tutturdu bu ısrarlardan sonra kendisinden ayrıldım ve yaptıklarımdan pişman oldum. fakat eski sevgilim bana şantaj ve tehdit etmelere başladı olanları bitenleri eşime anlatmakla beni eşimden boşanmaya zorluyordu. eski sevgilimin peşimi bırakması ve olanları unutması için medyum edis hocayla çalıştım yaptırdığım işlemler sonuç verdikten sonra eski sevgilimin tehditleri ve şantajları tamamen bitti ve uzunca bir süre oldu ne karşıma çıktı ne de gördüm. edis hoca sayesinde kurtuldum bu adamdan herkese tavsiye ederim. 0535 891 8597

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir